Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 20:38
 
AKDENİZ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI
Akdeniz Kent Konseyi “Engelli Meclisi’ni topladı. Meclis Başkanlığına Soner Demir’in getirildiği Meclis toplantısının açılışını Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak yaptı.
GÜNCEL Haberi
AKDENİZ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

Akdeniz Kent Konseyi “Engelli Meclisi’ni topladı. Meclis Başkanlığına Soner Demir’in getirildiği Meclis toplantısının açılışını Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak yaptı. Engelliler ile ilgili yapılacak her çalışmanın yanında olacağını belirten Gültak, derneklerimiz ortak proje yapsınlar çağrısında bulundu. Akdeniz’de engellilerin eğitim, spor, kültür ve sanat faaliyetlerini gerçekleştirecekleri bir merkez oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.  

Akdeniz Kent Konseyi Başkanı Mustafa Erim;  Engelli Dernekleri’nin tamamını meclis üyesi olarak kabul ettiklerini ve belli aralıklarla meclisi toplayacaklarını, konunun muhataplarının hazırladığı projelerle engellilere  hayatı kolaylaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Derneklerin öncelikle kendi yönetimlerinde hedeflenen proje çalışmalarını belirleyeceklerini sonrada  bu projelerin Engelli Meclis’nde tartışılarak ortak çalışma yapılacağını  belirtti.
Mersin’de engelli sayısının çok yoğun olduğunu, konu ile ilgili pek çok kamu  kurumu, belediye ve STK’nın çalışmalar yaptığını ifade ederek iyi bir koordinasyon ve engelli derneklerinin bir Meclis çatıısı altında toplanmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Topkaya, Mersin Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Enes Salkın ve pek çok STK temsilcisinin katıldığı toplantıya bireysel olarak katılan engellilerde görüşlerini ifade ettiler.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: AKDENİZ, KENT, KONSEYİ, ENGELLİ, MECLİSİ, TOPLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı