Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 11:51
 
Başkan Gültak; Özel Çocuklarla Antrenman Yaptı
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, zihinsel engelli gençlerle birlikte, belediyeye ait Şafak Erdur-Seyfi Alanya Spor Tesisi’nde düzenlenen antrenmana katıldı, onlarla birlikte spor yaptı ve yarışlara katıldı.
GÜNCEL Haberi
Başkan  Gültak; Özel Çocuklarla Antrenman Yaptı

Akdeniz Belediye Başkanı

Mustafa Gültak; Özel Çocuklarla Antrenman Yaptı

* Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, zihinsel engelli gençlerle birlikte, belediyeye ait Şafak Erdur-Seyfi Alanya Spor Tesisi’nde düzenlenen antrenmana katıldı, onlarla birlikte spor yaptı ve yarışlara katıldı.

Mersin Çocuk Esirgeme Kurumu'nun özel çocukları…

Akdeniz Belediyesi; bünyesindeki spor tesislerini, her yaş ve kesimden vatandaşın kullanımına sunmaya devam ediyor. Son olarak Mersin Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan (SHÇEK) gelen gençler, belediyeye ait Şafak Erdur-Seyfi Alanya Spor Tesisi’nde gönüllerince antrenman yaparak ter attılar.

Başkan Gültak, çocuklarla birlikte koşu parkurunda yarıştı

Duygusal anların ve renkli görüntülerin oluştuğu idmanda özel çocuklar, hem spor yaptı, hem de gönüllerince eğlenme imkânı buldular. Akdeniz Belediye Başkan Mustafa Gültak’ın etrafını sararak sevgi seli gösteren bazı çocuklar, Başkanı şarkılarla karşıladılar. İdman sonrası duygularını paylaşan özel çocuklar, kendilerine bu imkânı sunan Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a teşekkür ettiler.

“Kapılarımız özel çocuklarımıza daima açık”

Çocuklarla birlikte antrenman yapan ve yarışlara katılan Başkan Mustafa Gültak da, yaptığı açıklamada; özel çocukların daima yanında olacaklarının altını çizdi. Başkan Gültak; “Kurum öğretmenlerimiz, özel çocuklarımız için tesisi onlara açmamızı talep ettiler. Biz de hemen tesislerimizin kapısını kardeşlerimize açtık. Gönüllerince koştular ve spor yaptılar. Bu şekilde enerjilerini atmalarını sağladık. Beraber antrenman ve yarışmalar da yaparak sevinç ve heyecanlarına ortak olduk. Gerçekten çok mutlu oldular. Tabi onların mutluluğu bizleri de mutlu etti. Kapımız onlara her zaman açık olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Başkan, , Gültak;, Özel, Çocuklarla, Antrenman, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı