Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 16:13
 
Başkan Gültak'tan Duygu Dolu Ziyaret
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Tıp Fakültesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören küçük çocukları ve ailelerini unutmadı, Ramazan Bayramı arifesinde onları ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Başkan Gültak'tan Duygu Dolu  Ziyaret

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Tıp Fakültesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören küçük çocukları ve ailelerini unutmadı, Ramazan Bayramı arifesinde onları ziyaret etti.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören küçük çocuklar ve aileleriyle bir araya gelerek bayramlarını kutlayan Başkan Mustafa Gültak, müzik ve palyaçoların da eşlik ettiği eğlencede çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyareti, hastanede tedavi gören çocuklardan biri olan minik Ceren’in tesadüfen doğum gününe denk gelen Başkan Mustafa Gültak, ailesiyle birlikte Ceren’in doğum gününü de kutladı, odada bulunan diğer çocuklarla birlikte doğum günü pastasını kesip elleriyle ikram etti. Başkan Gültak, ziyareti sırasında hastaneye gelen diğer çocukları da unutmadı, onlarla da ilgilenip hediyeler sundu. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’ı bir anda karşılarında gören çocuklar ve aileleri sevinç ve heyecanlarını gizleyemedi, teşekkürlerini dile getirdi.

Duygu dolu bir ziyaret

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ve kimi zaman duygusal anların yaşandığı ziyaretinde, minik çocuklarla sohbet eden ve onlarla yakından ilgilenen Başkan Mustafa Gültak, hem miniklere hem de ailelerine sağlık ve mutluluk diledi, bayramlarını tebrik etti. Küçücük çocukların, kocaman yürekleriyle amansız bir hastalıkla mücadele ettiğini vurgulayan Başkan Gültak, bu mücadelede moral, sevgi ve ilginin önemine dikkat çekti.

Kendisinin de bir eczacı olduğunu hatırlatan ve özellikle erken tanı ve tedavinin, bu tür hastalıklarla mücadele ve iyileşmede çok önemli bir etken olduğunu vurgulayan Başkan Gültak, tıp alanındaki gelişmeler sayesinde, ülkemizde birçok amansız hastalığın erken teşhis ve tanı sayesinde artık tedavi edilebildiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Başkan, Gültak'tan, Duygu, Dolu, , Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı