Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 14:23
 
Büyükşehir’in Gençlik Festivali Tuğba Yurt Konseri İle Başladı
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlamaları coşkuyla başladı. ‘Gençlik Festivali’ kapsamında sahne alan sevilen pop müziği sanatçısı Tuğba Yurt, Mersinli sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Büyükşehir’in Gençlik Festivali Tuğba Yurt Konseri İle Başladı

TUĞBA YURT HAYRANLARINA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlamaları coşkuyla başladı. ‘Gençlik Festivali’ kapsamında sahne alan sevilen pop müziği sanatçısı Tuğba Yurt, Mersinli sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü coşkulu bir konser ile başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gençlik Festivali’ kapsamında sahne alan Tuğba Yurt, Mersinli hayranları ile bir araya geldi. ‘Gençler İster Biz Yaparız’ sloganıyla, düzenlenen Gençlik Festivali’nde alanı dolduran kalabalık şarkıları hep birlikte seslendirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesi tarafından Özgecan Aslan (Barış) Meydanı’nda düzenlenen coşkulu konseri dinleyenler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve yüzlerce Mersinli yer aldı.

Konser ile Festivalin keyfini doyasıya çıkaran gençler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar Yurt’un, Akdeniz’in mavi sularına karşı seslendirdiği şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Gecede Tuğba Yurt kendi şarkılarının yanı sıra birçok ünlü şarkıcının da eserlerini seslendirdi.

Başkan Seçer: “Birbirimize sımsıkı sarılacağız”

Alana girdiği andan itibaren Mersinlilerin sevgisi ve ilgisi ile karşılaşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, konuşmasında, “Yüzünüz gülüyor maşallah. Hep gülelim. Ben gerginliği ve kavgayı sevmiyorum. Siyasetçiler hani parmak sallıyor ya, onu hiç sevmiyorum. Ne kadar güzel bir hava var. Ne kadar güzel bir kentte yaşıyoruz. Burada her renk var, tam bir renk cümbüşü. Barış, huzur, kardeşlik içerisinde yaşamak varken kavga etmenin bir anlamı var mı? Kavgadan kazanan var mı? O zaman birbirimize sımsıkı sarılacağız” dedi.

“Bu belediye başkanları Atatürkçü belediye başkanları”

Belediye başkanlarının yüklerinin çok ağır olduğunu ve vatandaşların kendilerinden hizmet beklediklerini ifade eden Başkan Seçer, kendilerinin ilime, irfana ne kadar önem verdiklerinden söz ederek, “Neşet Tarhan da, Vahap Seçer de, Abdullah Özyiğit de, çağdaş belediye başkanları. Bu belediye başkanları Atatürkçü belediye başkanları. Bu belediye başkanları yenilikçi belediye başkanları. Biz bilime ilime irfana inanıyoruz. Diyoruz ki bizim kalkınmamız için mihmandarımız ilim olmalı, eğitim düzeyimiz daha iyi olmalı, ezbere dayalı olmamalı. Biz dünyayla yarışmak zorundayız, bilimde ilerlemek zorundayız. Bunu başarabiliriz. Türk insanı zekidir, akıllıdır. Atatürk öyle demiş” şeklinde konuştu.

“Bunun temeli 100 yıl önce Atatürk tarafından atılmış”

Seçer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılının önemini ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde hür ve bağımsız yaşadıklarını ifade etti. Seçer, “Yedi cihan duysun ki, bugün Türkiye’de özgürce yaşıyorsak, biz bir ulus olarak, millet olarak bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bunun temeli 100 yıl önce Atatürk tarafından atılmış. Ortadoğu'da kan gövdeyi götürüyor. Biz burada kardeşlik ve barış içerisinde her ne kadar ağır aksak yürüyen bir demokrasimiz varsa da, demokrasi içerisinde yaşıyorsak, bunu 100 yıl önce atılan temellere borçluyuz” ifadelerini kullandı.

Seçer’den Fener Alayı’na davet

19 Mayıs Pazar akşamı saat 21.00’da Adnan Menderes Bulvarı Yenişehir Kampüsü’nden başlayarak, Cumhuriyet Gösteri Alanı’nda sona erecek olan Fener Alayı Gençlik Yürüyüşü’ne herkesi davet eden Seçer, “Hep beraber pazar günü bu bayramda beraber olacağız. Pazar akşamı Fener Alayımız var ve ben burada Yenişehir Kampüsü’nün karşısında bu yürüyüşte, bütün çağdaş ve Atatürkçü gençler ile bir arada olacağım. Pazar gününü unutmuyoruz. Pazar günü buluşmak üzere” diye konuştu.

Tarhan: “Her şey güzel olacak”

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, Yenişehir Belediye Başkanımız ve ben hepinizi, kim olursanız olun çok seviyoruz. Sizlerin mutlu ve huzurlu olması için önümüzdeki 5 yıllık süreçte sık sık bu tür etkinlikleri hep beraber göreceğiz. Birlikte güzel günler göreceğiz. Her şey güzel olacak” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Büyükşehir’in, Gençlik, Festivali, Tuğba, Yurt, Konseri, İle, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı