Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 12:30
 
CHP’li Başarır’dan İntihar Girişimine Önerge
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, dün (25.11.2019 Pazartesi) Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında yaşanan intihar girişimi olayını meclis gündemine taşıdı.
GÜNCEL Haberi
CHP’li Başarır’dan İntihar Girişimine Önerge

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla dilerim.

Ali Mahir Başarır

Mersin Milletvekili

Yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle, ailece intihar edenlerin acı haberleriyle sarsıldığımız günlerden geçmekteyiz.

Yapımı adeta yılan hikayesine dönen Çukurova Bölgesel Havalimanı’ndaki işçilerimiz, 3 aydır maaş alamadıkları ve dolayısıyla evlerine ekmek götüremedikleri için haklı olarak eylem yapmaktadırlar.

Dün (25.11.2019 Pazartesi) havalimanı inşaatında çalışan bir kişi, aylardır maaş alamamasından kaynaklı geçim sıkıntısı nedeniyle 50 metre yüksekliğindeki vincin üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunmuştur.

Ne yazık ki mevcut iktidarın gündemi ile halkın gündemi örtüşmemektedir.

Bu çerçevede;

1- Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda 3 aydır maaş alamadığı ve bu nedenle hayatını idame ettiremeyen işçimizin intihar girişiminde bulunmasındaki sorumlular kimlerdir? Yaşanan bu tatsız olayda, Hükümet olarak da sorumlu olduğunuzun farkında mısınız?

2- Geçim sıkıntısı nedeniyle gerçekleşen acı intihar olaylarının bir daha yaşanmaması için vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılarını gidermek adına herhangi bir çalışmanız var mıdır? Varsa bu çalışmalar nelerdir ve ne zaman hayata geçirmeyi düşünüyorsunuz?

3- Havalimanı inşaatı ihalesini alan yüklenici firmaya, çalışan işçilere aylardır maaş ödememesi nedeniyle herhangi bir yaptırımda bulunulacak mıdır? Bulunulacaksa bu yaptırımlar nelerdir?

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: CHP’li, Başarır’dan, İntihar, Girişimine, Önerge,
Yorumlar
Haber Yazılımı