Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 13:44
 
DEMEK Kİ NEYMİŞ HERKES EŞİTMİŞ
Onlar tarım çalışanları. Tarımın cefasını çekiyor onlar, sefasını sürüyoruz bizler, çok yerinde bir cümle oluyor. Onların bazı zamanlarda bayramları bile tarlalarda ailelerinden uzakta geçebiliyor.
YAŞAM Haberi
DEMEK Kİ NEYMİŞ HERKES EŞİTMİŞ

Onlar tarım çalışanları. Tarımın cefasını çekiyor onlar,  sefasını sürüyoruz bizler, çok yerinde bir cümle oluyor.

Onların bazı zamanlarda bayramları bile tarlalarda ailelerinden uzakta geçebiliyor.

Evet, görüldüğü gibi tarım da çalışan insanlarımızın değeri bir kez daha ortaya çıktı. Hani bazı etiket meraklıları vardır ya, mesleğin ne, ne iş yapıyorsun diye sorulduğunda yevmiye ile çalışan tarım işçisiyim cevabını aldığında beğenmeyip burnunu kıvıran, küçümseyen etiket meraklıları… Umarım anlamışsınızdır insanların eşit olduğunu kimsenin kimseden üstün olmadığını.

Korona virüs salgını yaşadığımız ve tüm insanlığı etkisi altına alan bu salgından dolayı zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayan larımız var evden çalışanlarımız var ki çok önemli temassızlığı azaltmak bulaşığı arttırmamak adına…Ama onlar sabahın beşinde kışın soğuğunda,yazın sıcağında yollara düşüp kendi rızklarını kazanmak için tarlalarda bahçeler deler.Ve onlar olmazsa ürün hasadı yapılamaz bizlerin de tencerelerinde kaynayacak aşımız, ekmeğimiz, demleyecek çayımız olmaz.Bizim aşımız için gerekli olan onların geçim kapısı.Bu korona günleri bir kez daha gösterdi ki toprak,tarım,tarımda çalışan,üreten herkes,emek eden herkes çok önemli.Demek ki neymiş herkes eşitmiş.Doktoru avukatı,öğretmeni polisi başkanı,memuru,gazetecisi, radyocusu televizyoncusu,sıvacısı boyacısı,sucusu elektrikçisi,kargocusu market çalışanı, hemşiresi.. Herkes eşitmiş. Herkesin birbirine ihtiyacı varmış.( Sadece çocuk tacizcileri hariç… Bu konuya bir başka yazımda değineceğim.) Emek eden herkesin 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum. Kalın sağlıcakla.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: DEMEK, Kİ, NEYMİŞ, HERKES, EŞİTMİŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı