Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 19:23
 
Mezitli Belediyesi Sağlık Çalışanlarına Aşure Dağıttı
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği aşure dağıtımında sağlık çalışanlarını unutmadı. koronavirüsü salgını dolayısıyla büyük fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarına aşure ikramında bulundu.
GÜNCEL Haberi
Mezitli Belediyesi Sağlık Çalışanlarına Aşure Dağıttı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği aşure dağıtımında sağlık çalışanlarını unutmadı. koronavirüsü salgını dolayısıyla büyük fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarına aşure ikramında bulundu. Mezitli Belediyesi Aşevinde; hijyenik koşullarda, özenle hazırlanan aşureler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından, Mezitli’de bulunan sağlık kuruluşlarına dağıtıldı.

Birlik, beraberlik ve paylaşımların arttığı Muharrem ayında koronavirüsü salgını sebebiyle aylardır özveriyle gece gündüz risk altında mesai yapan sağlık çalışanlarına dağıtımı gerçekleştirilen aşureler büyük ilgi gördü.

Salgın süresince büyük fedakarlıkla çalışmalarından dolayı sağlıkçılara teşekkür eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, sağlık çalışanlarının bu zorlu süreçte her zaman yanlarında olduklarını söyledi. 7/24 demeden halkın sağlığı için özveriyle çalışan sağlık personeline moral desteği vermek istediklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın simgelerinden birisi olan aşure geleneğini içerisinde bulunduğumuz koronavirüsü salgını dolayısı ile sağlık çalışanlarımıza ulaştırdık. Bu zorlu süreçte canını dişine takarak kahramanca mücadele veren sağlık çalışanlarımıza moral desteği vermek istedik. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, Muharrem ayının dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Mezitli, Belediyesi, Sağlık, Çalışanlarına, Aşure, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı