Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 19:00
 
Polisten Kaçamadılar
Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğünce suç ve suçlulara yönelik sürdürülen mücadelede;
GÜNCEL Haberi
Polisten Kaçamadılar

Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğünce suç ve suçlulara yönelik sürdürülen mücadelede; Bir Bakliyat firmasından çalınan 24 ton mercimeğin, Müfide İlhan Mahallesinde bir depoda saklandığı bilgisine ulaşılmış olup  depoya yapılan operasyonda, çalınan 24 ton mercimeğin firmanın ismi bulunan çuvallardan çıkartılarak başka çuvallara boşaltılırken ele geçirilmiştir Olayı gerçekleştiren ve iştirak eden S.E., K.Ç. ve R.O. isimli şahıslar yakalanarak adli mercilere sevk edilip çalınan mercimekler ilgili firma yetkililerine teslim edilmiştir

Çay Mahallesinde faaliyette olan Sosyal Evlerde yapılan kontrollerde; 18 yaşından küçük 2 çocuğun Sosyal Evler içerisine alındığı tespit edilip  çocuklar ile yapılan görüşmede, Özel Güvenlik görevlilerine rüşvet vermek suretiyle içeriye girdiklerini şifai olarak beyanları üzerine, Özel Güvenlik Görevlileri hakkında Rüşvet ve Görevi Kötüye Kullanma suçlarından tahkikat başlatılmıştır. Ayrıca çocuklardan birinin bulunduğu genelev çalışanı kadın ve mesul müdür hakkında adli işlem yapılmıştır

 Çay Mahallesinde A.O. isimli şahsı kesici aletle tehdit edip cep telefonu ve 90 TL’sini gasp ederek olay yerinden kaçan şahıs suç aleti ile birlikte yakalandı. Çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

 Ekiplerce şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan kontroller ile meydana gelen olaylara müdahaleleri esnasında, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 5 adet pompalı tüfek ele geçirilmiş olup  Yakalanan şüpheliler hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapılmıştır.

 Yapılan kontrollerde ve aranan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda;

Uyuşturucu Uyarıcı Madde Ticareti, Yağma, Müstehcen Yayınların Yayılmasına Aracılık Etme, Cinsel Taciz, Kaçakçılık, Terör Örgütü Propagandası, Hırsızlık, Parada Sahtecilik olmak üzere 12 Yıl ve aralıklarla hapis cezası bulunan 23 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.

Mersin Polis Teşkilatı halkın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Polisten, Kaçamadılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı