Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 16:02
 
Sabri Tekli yeniden Başkan seçildi
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) 14’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Sandıktan Sabri Tekli’nin yönetiminden oluşan listeye 99 oy, Cemalettin Akbulut’un listesine ise 54 oy çıktı.
GÜNCEL Haberi
Sabri Tekli yeniden Başkan seçildi

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) 14’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Sandıktan Sabri Tekli’nin yönetiminden oluşan listeye 99 oy, Cemalettin Akbulut’un listesine ise 54 oy çıktı.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nu demokratik bir seçim ile gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen seçim sonrası sandıktan çıkan oylarla mevcut Başkan Sabri Tekli güven tazeledi.

MTOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurula, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli ve çok sayıda sanayici katıldı.

Divan Başkanı MTSO eski Başkanlarından Şerafettin Aşut’un önderliğinde gerçekleştirilen Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Tekli, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci Organize Sanayi Bölgeleri ile ilgili bilgiler verdi. Tekli, ‘Yeni açılan Organize Sanayi Bölgelerimizde 4’üncü ve 5’inci Organize Sanayi Bölgemizin yüzde 70’lik bir kısmı kamulaştırıldı. 3’üncü bölgemizde ise yatırımlara başlayan sanayicilerimiz var. Biz de en kısa sürede 3’üncü bölgenin altyapısını bitirerek, yılsonunda 4’üncü bölgenin temellerini atarız diye söz verdik. Sanayi parseli ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu Organize Sanayi Bölgelerimizin açılmasında emeği geçen Başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sn. Lütfi Elvan’a, Mersin Valisi Sn. Ali İhsan Su’ya, sanayicilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle Kalkınma Bakanlığı döneminde bölgemize ciddi oranda katkıları olan Sn. Lütfi Elvan olmasaydı biz belki de bu kadar yol kat edemezdik’ dedi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ise, yatırımcıların Anadolu’ya yatırım yapmaları gerektiğini belirterek, ‘MTOSB, MTSO’nun ayrılmaz bir parçasıdır. MTOSB, Mersin’in gözbebeği konumundadır. Kent büyüklerimiz de bunun farkında. El birliği ile Mersin’i çok iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Mersin’de kurulan iki Organize Sanayi Bölgemiz daha var. O iki bölgeyi de zaman kaybetmeden bir an önce ayaklandırmamız gerekiyor. Geçen gün katıldığım İstanbul Sanayi Odası toplantısında da belirttiğim gibi sanayicilerin artık Anadolu’ya yatırım yapmaları gerekiyor. Özellikle bizim kentimiz gibi potansiyeli yüksek bir kent, yatırımcılar için bulunmaz bir nimettir. Ben kentimizi el birliği ile daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Sn. Valimiz, Belediye Başkanlarımız, kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımızın gayreti ile birlikte Mersin parmakla gösterilen bir kent haline gelecektir’ dedi.

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Sabri, Tekli, yeniden, Başkan, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı