Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 16:33
 
Burhanettin Kocamaz'ın kitabının tanıtımı ve belgeselinin gösterimi yapıldı
Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaşamını ve yaşadıklarını anlatan "Halka adanmış Koca Bir Ömür Burhanettin Kocamaz" kitabının tanıtımı ve belgeselinin gösterimi yapıldı. Etkinliğe siyaset, iş dünyası ile STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Burhanettin Kocamaz'ın kitabının tanıtımı ve belgeselinin gösterimi yapıldı

Burhanettin Kocamaz yaptığı açıklamada "50 yıllık mücadele hayatımda ve 25 yıllık belediye başkanlığı dönemimde bir çok olayla karşılaştım. Bir çok badireler atlattım. Hep doğruları savundum. Belediyeyi beyt-ül mal bildim. Hak, hukuk ve adaleti savundum. Birilerinin hedefi oldum. Doğru bildiklerimi yüksek sesle dillendirdim. Fikir ve düşüncelerimden asla taviz vermedim. Çok şükür hala dimdik ayaktayım. Herkes yaşadığı hayatı ve aldığı görevlerle ilgili zor günleri yaşadığı badireleri elbette vardır. İnsan yaşadığı olaylarla tecrübe kazanır. İnsan hayattan aldığı dersler ve kazandığı tecrübelerle akıllanır. Bir konuyu araştırarak çözüm bulabilmek akıllılıktır. Ancak yaşanmış tecrübelerden faydalanmak zaman israfını da önlediği için iki kere akıllılıktır.

 

İşte bu nedenlerle bir yerel yönetici ve mücadele insanı olarak yaşadıklarım ve şahsıma yaşatılanların merak uyandıran hadiselerin benimle birlikte mezara gitmesini istemedik.

Yaşadığımız ve bize yaşatılanlarla ilgili konular biyografi şeklinde bir kitap ve belgesel halinde yayınlanarak sizlerle paylaşılmak istendi. Başta Erkan Anılan,  Erdem Anılan ve yayınevi sahibi Kesim Danışman olmak üzere bugün bu kitabın sizlere ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi

 

Burhanettin Kocamaz'ın yaşadıklarını ve yaşamını Erkan Anılan kaleme aldı.  Erdem Anılan da edebi yorumları ile roman formatında düzenledi.

Kitabın basımını da Etkin yayınevi sahibi Kesim Danışman tarafından gerçekleştirildi.

Programda konuşmaların öncesinde bir de belgesel sunumu gerçekleştirildi.

 

inovatifhaber/Sedat Yılmaz

Kaynak: Editör: Ayşe Şahin DOĞAN
Etiketler: Burhanettin, Kocamaz'ın, kitabının, tanıtımı, ve, belgeselinin, gösterimi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı